Patent na senzor otisků prstů

Okolo iPhonu 5S se proslýchá mnoho věcí, jedna z nich je čtečka otisků prstů. Objevila se patentová přihláška firmy Apple, která zahrnuje právě onu čtečku otisků. Základ pro tuto vymoženost, která se podle některých objeví v nadcházející verzi iPhonu Apple zřejmě získal koupí firmy AuthenTec.

apple-patent-fingerprint-sensor

Patent popisuje umístění snímače do krytu zařízení. Už na veletrhu CES se objevily smartphony s operačním systémem Android, které měly zabudovanou podobnou čtečku, Apple ovšem plánuje snímač s šířkou běžného prstu a výškou pouze 1 – 8 pixelů.

Odemknutí bude probíhat způsobem přejetí prstu přes čtečku ve vertikálním směru, software následně složí naskenovaný obrázek dohromady a v případě shody odemkne zařízení, případně jiné funkce, které budou tímto způsobem zablokované.

V čtečce otisků prstů osobně vidím velkou budoucnost, protože nemusí sloužit pouze pro odblokování zařízení, ale také může posloužit při přepínání účtů, kdy bude ke každému otisku přiřazen jeden uživatelský účet a nebude potřeba hledat v někdy rozsáhlém seznamu ten správný.

zdroj: 9to5mac.com

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)