Samsung ATIV Q – Android a Windows 8 na jedné lodi

Na včerejší akci představil Samsung několik modelů řady ATIV. Jedním z nejzajímavějších je rozhodně ATIV Q, který nabídne hned dva systémy najednou. Také se dá různě naklánět, otáčet apod., tudíž se pak dají lépe využít oba systémy. Uvnitř nalezneme samozřejmě Windows 8 a pak Android 4.1 Jelly Bean. Designově se také povedl, i když není nijak zvláštní.

ATIV Q

  • Užívejte si aplikace Android pod systémem Windows: ATIV Q umožňuje využívat v rámci jednoho zařízení výhod jak systému Windows 8, tak i systému Android (Jelly Bean 4.1). Přístroj tak přímo řeší časté stesky uživatelů PC na to, že nemohou používat aplikace určené pro systém Android. Spotřebitelé nyní získávají možnost na tabletu s operačním systémem Windows přistupovat prostřednictvím Google Play k aplikacím Android. Uživatelé budou také moci mezi systémy Windows 8 a Android přenášet soubory a sdílet složky a soubory.

ATIV Q - 2

  • Všestrannost vyhovující každému prostředí i potřebám: ATIV Q se může pochlubit inovativní konstrukcí závěsů, která uživateli umožňuje tablet používat ve čtyřech různých režimech. V režimu tablet je displej sklopen na klávesnici. Pokud displej odklopíte do svislé polohy, můžete přístroj používat jako běžný notebook. Displej lze nadzdvihnout a otočit, pokud si přejete sledovat obrazovku společně s osobou sedící naproti vám. Nebo ho můžete otočit o 180 stupňů, abyste mohli přístroj použít v poloze stojánku pro sledování filmů. Design „čtyři v jednom“ nabízený přístrojem ATIV Q se snadno přizpůsobí aktuálním potřebám uživatele. ATIV Q je také extrémně tenký a lehký, což zaručuje jeho optimální přenosnost. Při hmotnosti 1,29 kg a tloušťce pouhých 13,9 mm jej můžete vzít skutečně kamkoli.

ATIV Q - 3

  • Jedinečná kvalita obrazu: ATIV Q má ve své výbavě displej QHD+ (3200×1800) s nejvyšším rozlišením na světě. Na 13,3palcovém dotykovém displeji nabízí 2,8 krát vyšší hustotu pixelů (275ppi) než displeje Full HD, takže je obraz vidět do nejjemnějších detailů. Tablet byl navržen tak, aby zprostředkoval uživateli optimální obraz bez ohledu na místo, kde jej používá.

ATIV Q se bude hodit především manažerům, ale i rodinám, kde oba systémy přijdou vhod. Displej, který je dotykový, nabídne pěkné barvy, které budou běžet na velkém rozlišení.

ATIV Q - 1

Technické specifikace Samsung ATIV Q

 

Kategorie Parametr Specifikace
Displej Velikost 13,3”
Rozlišení 3200×1800, 275 ppi
Životnost batere Životnost baterií až 9 hodin
Rozměry Rozměry 327,0 x 217,8 x 13,9 mm
Hmotnost 1,29 kg
Barevná verze Kouřově černá
Výkonnostní parametry Operační systém Windows 8
Procesor Intel Core i5
Grafika Intel HD Graphics 4400
Paměť 4 GB DDR3L
Pevný disk 128 GB SSD
Fotoaparát 720 p HD
I/O porty USB porty 1xUSB 3.0, 1xUSB 2.0, micro HDMI, RJ45 (dongle), komb. jack sluchátka/mikrofon, mikro SD

ATIV Q - 4

Cena zatím není známa, ale myslím si, že bude vyskakovat hodně vysoko. Datum vydání také nebylo oznámeno, to se ale doufám brzy dozvíme spolu s cenovkou. Barevná varianta je prozatím jen jedna a to klasická černá, Samsung se raději nepouštěl do nějakých experimentů.

Zdroj: Tisková zpráva

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě