První foto chystané Lumie s 41Mpx fotoaparátem

gsmarena_001

Nokia 808 PureView – poslední telefon s operačním systémem Symbian, který zároveň způsobil docela velké pozdvižení. Bylo to kvůli fotoaparátu, který se v propagačních letáčcích pyšnil 41 megapixely. Letos už ale patří celé portfolio Nokie Lumiím, a proto se více než předpokládal nástupce s „okny“.

gsmarena_004

Nyní se objevily první snímky tohoto fotomobilu a vypadají dosti věrohodně. Celkový design je velmi podobný současným modelům, což ještě více nahrává pravosti fotografií. Typický „hrb“ známý právě z „osmsetosmičky“ bude o poznání menší a nebude ovlivňovat uchopení telefonu. Pozitivum je každopádně xenonový blesk. Bude tak jedním z mála telefonů na trhu a jediným telefonem s Windows Phone 8 na našem trhu s xenonovým bleskem. Další plus nalezneme v podobě klasické bílé silné LED diody pro přisvětlení videa, která bude přítomna spolu s klasickou zaostřovací LED diodou.

gsmarena_002

Některé zdroje uvádějí, že by k představení mohlo dojít už 9. července. Objevují se však i informace, že se telefon objeví až později s novou verzí Windows Phone Blue, který bude obsahovat některé klíčové funkce pro zpracování fotografií.

zdroj: gsmarena

David Lašek
Další sítě

David Lašek

O elektroniku jako takovou se zajímám již od svých mladých let. V poslední době jsem se zaměřil především na mobilní telefony, které sleduji přibližně 6 let a poslední 3 roky netrpělivě očekávám každou
horkou novinku 🙂 Mimo práce redaktora v Netovinkách mám také svůj vlastní kanál na Youtube, kde se zabývám právě mobilními telefony a tablety 🙂
Mí oblíbení výrobci jsou Apple a Samsung 🙂
David Lašek
Další sítě