Nová WWDC aplikace naznačuje redesign iOS 7

O zjednodušení, zpřehlednění a změně designu iOS se hovoří již nějaký ten čas a u iOS 7 to konečně vypadá na pořádnou změnu. O změnách se spekuluje dlouho, ale prozatím nebylo známo nic z chystaného vzhledu, pouze nadšenci kompletovali videa s „vysněným“ designem.

Pokud chceme vědět více o designovém zaměření iOS, můžeme se podívat na WWDC aplikaci, která oproti předchůdci doznala znatelných změn ve vzhledu. Barevná pestrost se omezila a také ubyly nebo se změnily některé ovládací prvky.

Změna vzhledu iOS se očekává nejvíce po odchodu Scotta Forstalla, který dříve vedl oddělení designu iOS, po něm nastoupil do funkce dvorní designér Jony Ive, jenž oznámil plány na zjednodušení vzhledu a ovládání mobilního operačního systému iOS.

wwdcapps

Pro srovnání se můžeme podívat na výše zmíněnou aplikaci WWDC. Vlevo se nachází screenshot z WWDC 2012, vpravo WWDC 2013.

zdroj: phonearena.com

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)