HTC One – Hliníkový král (recenze)

Review of: HTC One
Version:
Android 4.1.2 Jelly Bean
Price:
15 499,- Kč

Reviewed by:
Rating:
5
On 26.5.2013
Last modified:4.7.2013

Summary:

Velice zajímavý telefon, který má co nabídnout. Přes povedený design, skvělé zpracování až po ovládání k televizi. To vše HTC One má, ale není úplně bez chyb.

Nejlepší letošní model HTC One byl představen na akci v Londýně, která se konala před velkou mobilní akcí v Barceloně (MWC). Tento telefon zaujal mnoho lidí, a to hlavně kvůli svému povedenému designu a kvalitnímu zpracování. To se nakonec hodně vymstilo, jelikož HTC nestíhalo One vyrábět a tak některé trhy musely počkat, mezi nimi jsme byli i my. Po nějaké době se čeští zákazníci nakonec také dočkali. My jsme jej pro vás testovali, takže pokud plánujete koupi nového telefonu, tak si tuto recenzi určitě přečtěte.

Obsah balení

Bohužel nám došla předprodukční verze bez příslušenství, tudíž vám nedopřejeme fotografie balení. Podle internetu ale víme, že v balení se nachází USB kabel, síťový adaptér, pecková sluchátka a sponka na vyndání šuplíčku microSIM karty.

Displej

Jeden z nejdůležitějších artefaktů, který rozhoduje při koupi telefonu u spousty zákazníků. One nabízí 4,7 palcový Full HD displej (1920x1080px). Jedná se o Super LCD3 panel, který díky své velikosti dokáže nabídnout fantastickou jemnost, která činí 468 ppi, což je velká výhoda oproti konkurenci. Dále má 16 miliónů barev, což je dneska už takřka normální. Myslím si, že displej se opravdu povedl a mě se více zamlouvá než u konkurenta Galaxy S4.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Konstrukce

Společnost HTC už nějakou dobu používá konstrukci unibody, která je většinou známkou kvality. Jelikož pak všechno pěkně drží a nic nevrže. U nového One tuto konstrukci opět použily, ale s jednou výhodou, tělo je totiž z hliníku. To je pro mnohé velká výhoda oproti konkurentům. Rozměry tohoto modelu činí 16cm x 6,82cm x 0,93cm. Telefon není ani tak těžký, poněvadž váží 143 gramů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hardwarová výbava

Samozřejmostí je čtyřjádrový procesor, který je taktován na 1,7GHz, což více jak dostačuje. Jelikož se vnitřní úložiště už nedá rozšířit o paměťovou kartu, tak muselo HTC do One naložit 32GB vnitřní paměti. O chod telefonu se ještě stará 2GB paměti RAM, díky které se vám telefon nikdy nezasekne ani nezpomalí.

Android + prostředí

Jelikož HTC chtělo vydat One před S4, tak museli do telefonu dát pouze Android ve verzi 4.1.2 Jelly Bean. Na novější verzi, přesněji na 4.2.2 se chystá update. Nové prostředí Sense je jednoduché, plynulé a celkem i líbivé. Celkově je hodně odladěné, tudíž za celou dobu našeho testování nenastala žádná chyba, zaseknutí, zpomalení apod. Přestože mi v minulých letech prostředí Sense moc nevyhovovalo, tak teď se mi i celkem líbí, jelikož není moc přeplácané. Naleznete v něm i několik vymožeností, které všem vyhovovat nemusí, třeba služba BlinkFeed, která je jako základní plocha a na ní naleznete statusy ze sociálních sítí a články ze zpravodajských webů. To vše si můžete nastavit, jak chcete vy, tato služba tomu pak dá nějakou tu fazónu.

HTC-One-screenshot (3)HTC-One-screenshot (2)

Reproduktory

HTC celkově službu nazvalo BoomSound a opravdu to tuto službu vystihuje. Jakmile spustíte Beats Audio, tak kvalita zvuku v dvou předních reproduktorech se rapidně zlepší. Tak kvalitní reproduktory snad u žádného telefonu nenajdete. Jde prostě vidět, jak si HTC s Beats Audio pohrálo a že to není jen reklamní trik, ale opravdové zlepšení.

Fotoaparát

Ten nijak nepřekvapí. Jedná se o ultrapixelový fotoaparát, který má 4Mpix. Na přední straně je pak  2Mpix kamerka, která poslouží na videohovory, odemknutí obrazovky či vyfocení sebe sama. Celkově jsou fotografie pořízené hlavním fotoaparátem průměrné. Tudíž bych jako hlavní předností tohoto telefonu fotoaparát nepovažoval.

Video se dá natáčet až ve Full HD, což už je dneska takřka standart.

Fotografie naleznete zde.

Televize

Tato aplikace je hodně zajímavá a také užitečná. Tlačítko pro uspávání/ vypínaní telefonu je vlastně infraport a ten slouží k ovládání televize. Funguje takřka na každou, poněvadž tam najdete spousty značek, a i když tam tu svojí nenajdete, tak dáte ostatní a stejně vám to fungovat bude. Celkově to funguje velice jednoduše, necháte vypnutou televizi, na ovladači dáte zapnout, pokud se televize zapne, tak ovladač je na správné frekvenci, pokud ne, tak to bude zkoušet na jiné. Mně to ale vždy fungovalo na první pokus a to jsem to zkoušel na třech televizích. Pro mě je tato aplikace velice užitečná, nabízí také program, či filmy co byste mělo zhlédnout, jen tam ještě není Česká republika, takže vám to z českých programů nic nenabízí. To by se ale mělo v budoucnu změnit. Přestože tato aplikace není úplná, tak je velmi zajímavá a užitečná.

HTC-One-screenshot (1)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výdrž

O tu se stará Li-Pol baterie o kapacitě 2300mAh, která dokáže telefon udržet v provozu maximálně dva dny, při slabším používání. Při větším vytížení vám ale vydrží pouze den, což je problém všech dnešních smartphonů. Výrobci sice zvyšují kapacity baterií, ale zase zvětšují výkony a displeje, což stojí zase více a více energie.

Závěr

Mně osobně se tento model hodně libí a musím uznat, že HTC se opravdu povedl. Telefon nabídne kvalitní zpracování, líbiví design a spousty užitečných funkcí. Bohužel není určen pro fotografování. Mezi nevýhodu považuji i zahřívání, které po nějaké době hraní přijde a jakmile máte v ruce hodně horký hliník, tak po chvilce telefon dáte do kapsy. Je možné, že to dělá jen u naší předprodukční verze, ale hodně mě to mrzelo. Jinak celkově se telefon hodně povedl a nabídne toho opravdu spousty. Pokud tedy pokukujete po něčem novém, tak HTC One vám určitě dobře poslouží. Pro mě tedy zatím nejzajímavější smartphone tohoto roku, uvidíme, co se ještě objeví.

Do redakce nám tento telefon zapůjčil operátor T-Mobile.T-Mobile

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě