Iron Man 3 – The Official Game – potřetí v železném brnění

Product by:
Gameloft, Marvel
Version:
Android, iOS
Price:
Zdarma

Reviewed by:
Rating:
2
On 1.5.2013
Last modified:1.5.2013

Summary:

Hra celkově nepůsobí nijak dobře. Grafikou ano, ale stereotypní hratelnost a k tomu ještě mikrotransakce kam se podíváte ji strhávají skóre.

Zatím, co film Iron Man 3 míří teprve do amerických kin, tak oficiální mobilní hra vyšla po celém světě. Jedná se o hru pro Android a iOS s názvem Iron Man 3 – The Official Game. Na tuto hru jsem vám již slibovali recenzi, no a nyní si ji už můžete přečíst.

Screenshot_2013-04-30-21-24-55

Hned po spuštění hry se na vás vyvalí spousta věcí. Jako první si vyberete oblek. Ze začátku hry zde máte na výběr jen jeden. Fanouškům filmu bude známý jako Mark III. No a dále se vydáte do hry. Zde se nachází obrovské zklamání. Přeci jen, když je to oficiální hra od Gameloftu a s podporou Marvelu, tak by jsem zde čekali nějaký příběh, který by byl podobný tomu ve filmu. Předem řeknu, na příběh zapomeňte. Pokud se četli recenzi na hru Into the Dead, která se povedla, určitě vám nebude způsob hraní u Iron Mana 3 neznámý.

Jedná se o to, že pořád letíte, někdy se vyhýbáte raketám, stíhačkám, autům a ničíte létající nepřátele. Ano, to zní zábavně, ale ve finále se jedná o hrozný stereotyp ochuzený o atmosféru. Doplňuje to ještě fakt, že ve hře se nachází jen dvě mapy, a to je opravdu hodně málo. Aby vás hra aspoň trochu bavila, tak zde Gameloft přidal jakési úkoly, ale pro neznalého angličtináře bude velmi obtížné jim porozumět.

Screenshot_2013-04-30-21-25-12

Soubojový systém ve hře nijak nepřekvapí a je vcelku jednoduchý. Když tapnete na displej, zapne se samopal a pokud budete po displeji jakkoliv táhnout, tak se zapnou lasery. Hru lze ovládat dvěma způsoby, které lze nastavit v nastavení. Jeden je, že budete táhnout úplně dole na displeji a Tony Stark se bude hýbat. Pokud ale máte softwarová tlačítka přímo pod displejem, tak se vám bude hodněkrát stávat, že si je omylem zmáčknete.

Druhý způsob je klasické ovládání gyroskopem, ale pokud toto zvolíte, nastanou problémy při boji s bossy, jenž se vyskytují na každém desátém kilometru.Těmto bossům se totiž musíte vyhýbat a zároveň na ně útočit a v tomto případě vám nevyhoví ani jeden ze způsobů ovládání hry. K doplnění řeknu, že hra má velmi těžkou obtížnost, která nelze nijak přenastavit. Gameloft byl vždy vyhlášen tím, že jeho hry měla výbornou grafiku. Ani u této hry tomu není jinak a vykreslování je plynulé a pěkné. Grafické zpracování je jedna z mála věcí, která se Gameloftu na této hře povedla.

Screenshot_2013-04-30-21-26-03

Když se řekne Gameloft, tak si snad každý, kdo s ním měl něco společného, vybaví mikrostransakce. Ani u Iron Mana 3 to Gameloft nevymyslel jinak. Jsou zde klasické dva druhy herní měny. Jedna je ta, kterou lze sbírat pomocí létání, a tu druhou si lze jen koupit nebo vydělat tím, že si zvýšíte level. Obě dvě si lze pořídit za reálné peníze.

Nové obleky si můžete pořídit za zkušenosti, ale předem řeknu, že než si ty zkušenosti na nový oblek našetříte, bude to trvat tak dva týdny. Dále musíte našetřit peníze, které získáte ze svých létacích výprav a posléze musíte velmi dlouho čekat, než se daný oblek vyrobí. K tomu, pokud s ním vyletíte a zemřete, tak se vám oblek zničí a pokud byl drahý, bude se opravovat tak dva dny. Za mou herní dobu jsem si vytvořil oblek Mark V a vylepšil si ho na maximum, nic víc jsem kvůli tomu hroznému systému, který z vás má vysosat peníze, nestihl.

Screenshot_2013-04-30-21-26-53

Abych to vše shrnul, tak musím říct, že od hry, která je oficiální, by každý snad čekal víc, než že budete jen létat nad dvojicí lokací a k tomu střílet po nějakých nepřátelích a vyhýbat se překážkám. Hra dopadla velmi podprůměrně a doufejme, že toto se u oficiálních her k filmům už nikdy nestane.

Screenshot_2013-04-30-21-26-32

 

Screenshot_2013-04-30-21-27-42