Google Now oficiálně dostupný pro iOS

Jednou z největších inovací, kterou Google v posledních letech představil, byla s určitostí služba Google Now. Ta shromažďuje na jednom místě vše důležité, co v danou chvíli potřebujete. Ještě do včerejška však byla tato služba dostupná pouze pro majitele Androidu 4.1 a vyššího, dnes se ale vše mění a Google Now přichází i na znepřátelenou jablečnou platformu.

Těžko říct, co přesně k něčemu takovému Google vedlo. Každopádně to je nyní vedlejší a důležitý je fakt, že Google Now je součástí aktualizace aplikace Google Search, stačí tedy příslušnou aplikaci aktualizovat skrze iTunes a vše je hotovo.

Z celkového počtu 29 karet si na iOS našlo cestu 22, přičemž oněch sedm nebylo na iOS převedeno hlavně z důvodů ochranné politiky Applu. Google Now ale také nebude oznamovat svá upozornění skrze lištu notifikací. Například se tedy nedočkáte rychlé předpovědi počasí, či upozornění na speciální události, které ale stejně ve většině případů nejsou v České republice dostupné.

Při přímé otázce na Google, proč se k takovému kroku odhodlal, jsme se dočkali odpovědi, ze které vyznívá, že se Gogle snaží své služby dostat k co možná nejvíce lidem. Následně ale dodal, že Android umožňuje mnohem lepší integraci Google Now přímo do systému, proto také doporučuje používání Google Now na smartphonu s Androidem.

Pokud ale vlastníte jeden z jablečných přístrojů, stačí aktualizovat již zmíněnou aplikaci, kterou naleznete zde. U nás v redakci se žádný přístroj se systéme  iOS nenachází, nemůžeme tedy detailně aplikaci otestovat a proto budeme velmi vděčni za veškeré vaše postřehy, které nám můžete zanechat v komentářích.


Zdroj: theverge