Alcatel One Touch Idol ode dneška i na českém trhu

Alcatel One Touch Idol byl představen na Mobilním světovém veletrhu v Barceloně. Zaujal především elegantním tělem a možností používání dvou SIM karet zároveň. Konečně se tedy po dlouhé době na evropský trh dostal elegantně vypadající Dual SIM, který neurazí ani svou výbavou.

ALCATEL ONE TOUCH IDOL ULTRA SMARTPHONE

Alcatel One Touch Idol nabídne 4,7″ displej s již trochu netradičním rozlišením qHD, tedy 960×540 zobrazovacích bodů. Zůstává otázkou, zda bude na telefonu viditelný rastr, jedná se totiž o IPS zobrazovač, takže je velice pravděpodobné, že i přes poměrně hrubé rozlišení bude displej stále patřit k těm lepším. Uvnitř telefonu najdeme dvoujádrový procesor o taktu 1GHz, kterému bude napomáhat 1GB operační paměti RAM. Telefon samozřejmě pracuje s operačním systémem Android ve verzi 4.1 Jelly Bean.

ONE TOUCH Idol Slate back V1.0

Na zadní straně pro změnu nalezneme 8 MPx čočku fotoaparátu, ta je rovněž schopna natáčet HD video při 30 snímcích za vteřinu. Pod zadním krytem nalezneme baterii o kapacitě 1800 mAh. Baterie je asi největší neznámou. Těžko totiž říct, zda bude vystačovat celodenímu používání, hlavně při užívání, že se jedná o Dual SIM. Alcatel se sice dušuje, že baterie by měla při klasickém používání vydržet i 2 dny, to ale prokáží až první recenze.

ONE TOUCH Idol Slate Side V1.0

Jak jsem již několikrát zmínil, jedná se o velmi zdařilý Dual SIM, který překvapivě ani nebude nikterak přeceněný. Alcatel si za tento model řekne 7 990 Kč, což za takto vybavený a elegantní Dual SIM je přijatelná cena. Do nějakého podrobnějšího hodnocení se ale nyní nemohu pouštět, poněvadž jsem ještě neměl možnost telefon otestovat, každopádně nic to nemění na tom, že se jedná o vskutku zajímavý Dual SIM, který by si i u nás mohl najít své zájemce. Na závěr jen doplním, že se telefon bude prodávat ve dvou barevných variantách, konkrétně tedy ve stříbrné a břidlicově šedé.