WWDC 2013 – co můžeme a nemůžeme očekávat?

Vývojářská konference WWDC se letos uskuteční 10. – 14. června. Bohužel vstupenky jsou beznadějně vyprodané, to však nemění nic na tom, co Apple na této akci představí. WWDC bývá spíše softwarovou záležitostí ( i když loni nový hardware představen byl ), takže nějaké nové, či inovované zařízení nemůžeme příliš očekávat. A to navíc když se nechal Tim Cook slyšet, že nové produkty Apple představí na podzim letošního a začátkem příštího roku. Teoreticky by se však mohl na pódiu po boku jednoho ze zaměstnanců Applu objevit např. iPhone 5s, nebo některá z nových očekávaných variant iPhonu.

WWDC-2013

Na seznamu tedy zůstávají operační systémy jak desktopové, tak mobilní. Jsou jimi OS X 10.9 a iOS 7. iOS 7 by podle mnohých zvěstí mělo být kompletně redesignováno Johny Ivem a zároveň by mělo obsahovat upravené a pozměněné ovládání. U iOS 7 je více než jisté, že se představí, to však nelze říci o OS X 10.9, jehož vývoj byl na nějakou dobu pozdržen přesunem vývojářů ve prospěch iOS 7. OS X 10.9 by měl pokračovat v tradici zpodobňování a přebírání prvků z iOS, čímž dochází také k zjednodušování ovládání. Otázkou zůstává zda se v případě designové změny iOS nějakým způsobem promění i OS X.

Na zahajující Keynote se určitě dozvíme vše, co chceme vědět a obohatíme svou paměť také o několik zajímavých čísel z prodejů atd.

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)