Uniká první údajný obrázek spolu se specifikacemi Samsungu Galaxy Note III

Internetem koluje jedna velmi zajímavá fotografie, na které je srovnán současný nejlepší „tabletofon“ od Samsungu – Galaxy Note II, s jeho údajným nástupcem pro letošní rok – Samsungem Galaxy Note III. Na obrázku je dosti patrná podoba s nynější vlajkovou lodí Galaxy S4 v podobě homebuttonu (jediného fyzického tlačítka pod displejem), které je prakticky úplně totožné s aktuálně nejvýkonnějším modelem této jihokorejské značky.

gsmarena_001

Velký rozdíl v obou přístrojích je patrný také co se velikosti displeje i samotného telefonu týče. Úhlopříčka displeje by se měla zastavit na hodnotě 5,9 palce, což už je opravdu vysoké číslo. O jiném, než Full HD rozlišení, nemůže být samozřejmě vůbec řeč.

Mezi druhou a první generací Galaxy Notu byl sice nárůst displeje o dvě desetiny palce, (konkrétně na hodnotu 5,5″), nicméně „dvojkový“ Note ve výsledku padl daleko lépe do ruky. Bylo to díky zúžení a následnému zvětšení displeje a tudíž i celého přístroje do výšky. Nyní již o snižování šířky prakticky nemůže být řeč, a proto jsem osobně velmi zvědavý, jak se bude budoucí Galaxy Note vyjímat v ruce. Z dalších specifikací můžeme zmínit například osmijádrový procesor Exynos 5410 Octa, který snad najdeme ve všech verzích nového Notu a ne jako u Galaxy S4. Čtyři výkonné čipy Cortex A15 by měly být taktovány na 2,0 GHz a zbývající čtyři úsporné Cortex A7 čipy poběží na 1,7 GHz.

Samsung Galaxy Note III má také nabídnout dechberoucí 3 GB RAM a poběží samozřejmě na nejnovější verzi operačního systému Android, tj. Android 4.3 Jelly Bean, nebo Android 5.0. Dočkat bychom se měli na veletrhu IFA 2013 v Berlíně ke konci srpna.

zdroj: gsmarena

David Lašek
Další sítě

David Lašek

O elektroniku jako takovou se zajímám již od svých mladých let. V poslední době jsem se zaměřil především na mobilní telefony, které sleduji přibližně 6 let a poslední 3 roky netrpělivě očekávám každou
horkou novinku 🙂 Mimo práce redaktora v Netovinkách mám také svůj vlastní kanál na Youtube, kde se zabývám právě mobilními telefony a tablety 🙂
Mí oblíbení výrobci jsou Apple a Samsung 🙂
David Lašek
Další sítě