Sony Xperia ZR – další zástupce vlajkové lodi

Pokud sledujete dění okolo Xperie Z, tak vám zřejmě z hledáčku neunikla stejně výkonná Xperia ZL. Jednalo se vlastně o Xperii Z v levnějším plastovém provedení. Nyní se Sony rozhodlo, že by se v brzké době měl představit model Sony Xperia ZR. Ten by měl mít jen málo rozdílu od Xperie ZL, jelikož bude také vyráběn z plastu, tak by je oko nezkušeného mohlo považovat za Xperii ZL. Pojďme si tedy novou Xperii ZR podrobněji představit.

Sony Xperia ZR

Na první pohled by mohl zaujmout 4,6palcový displej s pořád velmi jemným HD rozlišením.  Pod displejem by se měla ukrývat baterie s dnes celkem nadprůměrnou kapacitou 2 300 mAh, což by telefonu mohlo vydržet i na plné dva dny v pohotovostním režimu.

O výkon se v tomto případě bude starat čtyřjádrový Snapdragon S4 Pro s taktem 1,5 GHz na každém z jader. Procesoru budou samozřejmě i nápomocné 2 GB RAM paměti. A pro multimédia by zde mělo být připraveno 8 GB paměti ROM. Co se rozměrů týče, tak telefon by neměl být nijak extrémně hubený, může za to baterie s celkem vysokou kapacitou. Telefon by měl mít tloušťku asi kolem 10 milimetrů a vážit by měl 140 gramů.

Fotoaparát nabídne 13 MPx a technologii pro lepší snímky s názvem Exmor RS. U telefonu takovéhoto výkonu je samozřejmě povinností, aby dokázal natáčet video ve Full HD rozlišení. Sony bude i samozřejmě těžit z certifikace IP58, díky které se telefon může ponořit do vody hluboké 1,5 metru na půl hodiny.Sony-Xperia-ZR

Sony Xperia ZR by měla být představena v nejbližší době, bohužel cena zatím není známá.

 

Sony Xperia ZR – specifikace

Procesor: čtyřjádrový Snapdragon S4 Pro, 1,5 GHz

Paměť RAM: 2 GB

Paměť ROM: 8 GB

Displej: 4,6 palců, TFT panel, Mobile Bravia Engine

Baterie: 2 300 mAh

Fotoaparát: 13 MPx, natáčení Full HD videa

certifikace odolnosti IP58

 

Zdroj: recombu.com