Samsung testuje první tablet ovládaný myšlenkami

Samsung v současné době spolupracuje s výzkumným týmem Texaské univerzity na nové technologii ovládání, která by se už do konce tohoto desetiletí mohla dostat do spotřební elektroniky. Vše je založeno na ovládání daného přístroje pouze pomocí myšlenek.

V současné době je vývoj stále na začátku. První úspěchy jsou ale již dosaženy, ovládání sice již funguje, prodlevy mezi rozpoznáním a provedením daného úkonu jsou ale stále příliš dlouhé, řádově se pohybují okolo pěti vteřin. Také samotný mechanizmus zatím vypadá spíše jako ze sci-fi filmu, než-li jako věc pro běžný život. Technologii tedy určitě ještě další vývoj čeká, zatím je ale vše na dobré cestě.

Technologie je primárně určena pro tablety a smartphony, její potenciál ale spíše vidím v zařízeních, jako třeba Google Glass. Ruku na srdce, zde by se ovládání myslí hodil mnohem více, než u smartphonu.

Trochu se tedy potvrzuje teorie, že s každým zásadním objevem přichází i nový způsob ovládání. Každopádně zatím má něco podobného do finální verze poměrně daleko a s jejím nasazením se dá počítat až za několik let.

 

Zdroj: engadget