Vyzkoušeli jsme Firefox OS Simulator na Windows: prostředí Firefox OS

Pokud se vám chce si vyzkoušet Firefox OS a nechcete si nic přeinstalovávat a bootovat, tak určitě zkuste Firefox OS Simulator. Návod na jeho zapnutí naleznete zde.

firefox-os_wordmark-only_RGB

Zamykací obrazovka

Zamykací obrazovka vypadá celkem klasicky. Nalezneme tu dvě tlačítka. Jedno odemkne zařízení a to druhé Vás přepne do režimu fotoaparátu. Odemykání je rychlé a intuitivní.

Zamykací obrazovka [Max. šířka 2400 Max. výška 1800]

Prostředí systému

Systém nevypadá moc originálně a je na něm vidět, že si toho opravdu hodně bere z Androidu a iOSu. Nalezneme zde několik ploch, kde jedna je hlavní, na které jsou hodiny. Pak je tu plocha od hodin vlevo, kde nalezneme vyhledávání na internetu a v aplikacích, jako to známe u iOSu. Následně je tu několik ploch od domovské plochy vpravo, kde nalezneme jednoduchý seznam aplikací, kterých může být na jedné ploše maximálně 16 (4×4).

Plocha 1 [Max. šířka 2400 Max. výška 1800]

 

Plocha 2 [Max. šířka 2400 Max. výška 1800]

 

Plocha 3 [Max. šířka 2400 Max. výška 1800]

 

Prostředí nastavení

To je další věc, která je extrémně podobná iOSu. Nalezneme zde obyčejné přepínače a klasické nastavení. K tomuto již není co říct.

Nastaveni [Max. šířka 2400 Max. výška 1800]

 

Kalendář

Na kalendáři taky nic nového nenajdeme, je zde agenda a zobrazení dne, měsíce i roku. Na kalendáři je vidět, že se Firefox OS inspiroval Androidem.

Kalendar [Max. šířka 2400 Max. výška 1800]

 

 

Shrnutí celého systému

Na sytému je vidět, že je opravdu zaměřený hlavně na low-endové telefony. Nebál bych se i říct, že systém by běžel celkem plynule i na procesoru s taktem 800 mHz. Uvidíme tedy, jak systém obstojí na českém trhu, ale jestli do něj hodně investují operátoři, tak bude určitě dotován za velmi nízkou cenu.

Pokud by Vás systém zajímal více, tak se podívejte na mé video.