Vyzkoušeli jsme Firefox OS Simulator na Windows: návod na zapnutí simulátoru

Jedním z aktuálně nejvíce probíraných systémů je Firefox OS, který vytváří firma Mozilla. Pokud by se vám zachtělo si tento systém vyzkoušet a nechce se vám přeinstalovávat OS ve vašem mobilním telefonu nebo tabletu, tak Mozilla uvedla Firefox OS Simulator, který běží v prohlížeči Mozilla Firefox. Nyní vám ukážu stručný návod ve dvou krocích, jak Firefox OS Simulator zapnout. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je prohlížeč Mozilla Firefox.

firefox-os_wordmark-only_RGB

 

1. krok

Zapněte prohlížeč Mozilla Firefox a zmáčkněte tlačítka Ctrl+Shift+A. Pokud nyní ještě nevidíte Firefox OS Simulator v doplňcích, tak klikněte na záložku Získávání doplňků a vyhledejte Firefox OS Simulator a následně si ho nainstalujte.

Krok 1 [Max. šířka 2400 Max. výška 1800]

 

2. krok

Nyní se přesuňte na horní lištu prohlížeče a otevřete si  Nástroje-Vývoj webu-Firefox OS Simulator. Na liště vlevo uvidíte nápis Stopped. Přesuňte ukazatel ze Stopped na Running a počkejte. Měla by se vám objevit nová obrazovka, která je velká asi jako 4,5 palcový mobilní telefon. Posléze se vám objeví odemykací obrazovka a už si můžete hrát s Firefox OS.

Krok 2 [Max. šířka 2400 Max. výška 1800]