ZTE Grand Memo – Grandiózní poznámka

Každý rok je „in“ něco jiného a letos to jsou obrovské displeje. Velké displeje byly v kurzu už loni, ale to se jejich úhlopříčky pohybovaly okolo 4,7 – 5“. Jenomže to je uplynulý rok, a nyní zde máme 5“+. Což v podání některých výrobců ( ZTE mezi ně patří) znamená 5,7“ a to už je pořádný příděl.

zte-grand-memo_1361808435

Ani by nemusel člověk telefon vidět a nezabralo by mu moc času přijít na základní specifikace, protože dvě slova GRAND MEMO mluví naprosto za vše. Oproti konkurenčním tabletophonům má jeho displej rozlišení pouze 1280 x 720, ale s hustotou 257 ppi stále dostačuje. Tato novinky nasazuje také naprosto nový čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktovaný na 1,7 GHz. Procesoru napomáhá 1GB operační paměti a 16 GB interní úložiště + slot na micro SD až do 64 GB. Podle mě by u takovéhoto velkého a vybaveného smartphonu nebylo na škodu mít ještě o 1 GB RAM více.

ZTE Grand Memo se zařadí do zástupu smartphonů s 13 Mpx fotoaparáty, ale uvidíme, jestli z této řady bude vyčnívat alespoň kvalitou fotografií a nahraným videem. Přední 2 Mpx kamera je dalo by se říci standardem. Díky rozměrnému tělu se do útrob telefonu vešla i solidně velká baterie (3200 mAh) odpovídající energetické náročnosti použitých komponent.

Operačním systémem je prozatím Android 4.1.2, ale do prodeje, který je naplánován v Číně na březen a zbytek světa někdy v průběhu roku, se možná dostane s nejnovější verzí 4.2.

zdroj: theverge.com

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)