ASUS Fonepad – další kříženec

Jak jsme v sobotu psali, tak se také stalo. Mám na mysli dnešní představení Fonepadu od firmy ASUS na MWC v Barceloně.

Fonepad je 7“ Androidí kříženec, který spojuje úhlopříčku displeje tabletu a klasické hlasové hovory smartphonu. Zajímavou věcí je, že celé zařízení nepohání ARM procesor, ale nový Intel Atom Z2420 (x86) s dobrou vyvážeností výkonu a výdrže na baterii, která je úctyhodných 9 hodin při neustálém přehrávání 1080p Full HD videa.

Na přední straně se nachází 1,2 Mpx fotoaparát pro video hovory a podle všeho nebude k dispozici žádný hlavní fotoaparát na zádech přístroje. Interní úložiště bude o velikosti 16 a 32 GB a k dispozici bude také slot na Micro SD karty.

Asus-Fonepad

7“ displej zobrazí 1280 bodů horizontálně a 800 vertikálně, přičemž jeho technologie je IPS a nabízí velký jas společně se 178° pozorovacích úhlů. Váží 340 gramů, má kovové tělo, které je tlusté 10,4 mm.

K Fonepadu bude ihned od začátku prodeje k dispozici volitelné příslušenství v podobě ochranného krytu s názvem VersaSleeve 7, který chrání displej, je v několika barvách a s jeho pomocí můžete Fonepad napolohovat pro pohodlné psaní nebo sledování videa.

Dostupnost Fonepadu už je celkem slušně naplánována, protože do Velké Británie se dostane v 2. čtvrtletí se základní cenou 179 £; v USA se nedočkavým zákazníkům uleví v březnu (cena 249 $) a Evropané ho budou moci kupovat v dubnu. VersaSleeve 7 bude v Británii stát 19,99 £.

zdroj: phonearena.com

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)