The Simpsons Tapped Out – postavte si vlastní Springfield

Product by:
EA Games
Version:
iOS, Android
Price:
Zdarma

Reviewed by:
Rating:
4
On 10.2.2013
Last modified:10.2.2013

Summary:

The Simpsons Tapped Out je hra, která za stažení opravdu stojí, ale chtělo by to zrychlit načítání. Další věcí co hře škodí, je potřebné připojení internetu ke hraní. Ale i přes všechny problémy se jedná o velmi příjemnou hru, která je zábavná a není náročná na hardware.

Dnes již budeme těžko hledat člověka, který by neznal populární animovaný seriál Simpsonovi. Nyní se ale studio EA Games rozhodlo, že vytvoří budovatelskou strategii na téma Simpsonovi. Jak se jim to povedlo se dozvíte v následující recenzi.

Screenshot_2013-02-08-06-16-21

 

Grafika

Co se grafiky týče, tak ta vypadá jako ze seriálu. Všechno je velmi pěkně udělané a na žádný grafický bug jsem za pětidenní herní dobu nenarazil. Bohužel, se seriálem se táhne také 2D grafika, která je i ve hře. Většina lidí již 2D grafiku odsuzuje, pokud si kvůli tomu hru nezahrajete, přijdete o velmi zajímavý grafický zážitek. Když si ale hru přiblížíte zjistíte, že některé postavy se při chůzi netrefují přímo na chodník, ale pokud nejste graficky náročný hráč vůbec vám to nebude vadit.

Screenshot_2013-02-08-06-17-59

 

Hratelnost

Na začátku hry se objevíte na místě, kde není vůbec nic kromě Homera. Následně zjistíte, že jste v jiné dimenzi a vaším úkolem je, že musíte postavit Springfield takový, jaký byl dřív, nebo aspoň minulému Springfieldu podobný. Stavěním specifických budov odemykáte nové postavy a jiná vylepšení. Každá postava má specifické činnosti která ráda dělá. Například Homer se dokáže šest hodin (reálného času) válet v bazénku, ale Ned Flanders dokáže šest hodin studovat Bibli. Peníze získáváte z plnění questů, které vám zadávají postavy. Jsou to questy, jako třeba pracovat osm hodin, nebo postavit budovu. Nové budovy se vám odemykají jen když to je zapotřebí v questu, a to je docela škoda.

Screenshot_2013-02-08-06-10-07

Zajímavé prvky hry

Co je na hře velmi pěkné, je originální dabing všech původních amerických dabérů, díky tomu hra vypadá opravdu kvalitně. Další zajímavou věcí je stavění Springfieldu. Je jen na vás, jestli bude Springfield vyspělé město, nebo hnusná vesnice, hra vás v tomto směru nechá opravdu volným. Na internetu se mi povedlo najít obrázky reálného Springfieldu a vypadalo to opravdu zajímavě. Ve hře je i možnost farmaření, ale žádné velké zisky z toho opravdu nečekejte.

Screenshot_2013-02-08-06-18-12

 

Shrnutí

Pro fanoušky seriálu je hra určitě povinnost, problém ale je, že hra se k nám do ČR ještě nedostala, jelikož je ale zdarma není piráctví, když si jí stáhnete zde. Její hlavní nedostatky jsou to, že se hra velmi dlouho načítá a druhý problém je, že pro hraní hry je nutné být z nějakého neznámého důvodu připojen k internetu. Pokud si chcete hru opravdu užít, doporučil bych vám zahrát si jí na tabletu, protože se hra potom hraje mnohem lépe.

Screenshot_2013-02-08-06-09-41