Uživatelé Windows Phonu byli dnes po značnou část dne odstříženi od obchodu s aplikacemi

Dnes ráno se téměř všichni uživatelé operačního systému Windows Phone setkali s jedním velmi nepříjemným problémem. Potkal i mě a v první fázi jsem si myslel, že se jedná o chybu na mém zařízení, jak to tak ale vypadá, opak je pravdou.

Windows Phone Store

Uživatelé hlásící problém se stahováním aplikací se ozývali z celého světa a všichni se stejným problémem skrývající se pod chybou 805a0193. Těžko říct, co přesně se pod tímto kódem skrývá, mnozí spekulanti ale hovoří o přetížení serverů.

Tyto spekulace jsou založeny na uvolňování aktualizací pro systém Windows Phone 7.5. To se mi zdá ale poněkud podivné už z toho důvodu, že třeba Google nebo Apple při uvolňování svých aktualizací má své servery ještě více vytížené, než je tomu u systému Windows Phone.

Windows Phone 7.8 teaser

Jiní zase vtipkují, že přetížení serverů způsobilo masové šílenství po aplikaci Spotify, která byla právě v brzkých dnešních hodinách našeho času uvolněna na Windows Phone Store.

Pravděpodobně se tedy pravdy nedočkáme. Každopádně nyní je již několik hodin situace opět klidná, takže problém je s největší pravděpodobností zažehnán. Rozhodně to ale na platformu samotnou nevrhá zrovna nejlepší světlou a Microsoft by se měl podobným chybám vyvarovat.

 

Zdroj: phonearena