LG Optimus Vu – recenze

Review of: LG Optimus Vu
Version:
Android 4.0.4
Price:
7 590 Kč

Reviewed by:
Rating:
4
On 6.2.2013
Last modified:15.1.2014

Summary:

Velice zajímavý telefon, který se mi líbí po všech stránkách. Pouze by mohla být větší baterie. Také škoda, že se oficiálně neprodává.

Tento telefon je zajímavý hned z několika důvodů. Tím prvním je nestandartní poměr stran v poměru 4:3, tím druhým nedostupnost v českých luzích a hájích. Podívejte se na náš první pohled.

IMG_7830

Balení

Bohužel jsem telefon dostali bez jakéhokoliv příslušenství a krabice, takže balení nemůžeme ohodnotit. V krabici by měl kromě nabíječky, sluchátek a návodů být ještě stylus.

IMG_7831

Hardware

Telefon je pomyslným křížencem Prada Phone by LG 3.0 a LG Optimus 4X HD (oba telefony jsem měli v redakci). Z Prady použil design a z 4X HD hardwarovou výbavu, kromě displeje.

IMG_7833

IMG_7834

Letmým pohledem a odmyšlěním velikosti je vzhled totožný s Pradou, ale i tak je několik změn. Chybí odnímatelná záda a vyjímatelná baterie, povrchová úprava zad je odlišná a jsou pozměněna senzorová tlačítka pod displejem a na horní straně zařízení.

IMG_7838
IMG_7839

Vnitřnosti, jak už jsem zmínil, jsou velice podobné výbavě 4X HD. Čtyřjádrová Tegra 3 s taktem 1,5 GHz a 1 GB RAM se postarají o svižný chod všech aplikací. Díky absenci slotu na Micro SD karty je zabudovaná paměť ROM celých 32 GB, což už je plně dostačující.

IMG_7836 IMG_7835

Fotit a natáčet videa ve Full HD můžete na 8 Mpx fotoaparát, který doplňuje silná LED dioda. Na přední straně je 2 Mpx kamera pro videohovory. Baterie 2080 mAh vydrží při větší zátěži jeden den, ale to je způsobeno hlavně velkým 5″ displejem s rozlišením 1024 x 768 px.

Software

Původně se telefon dostal do prodeje s Androidem 2.3, později ho nahradil Android 4.0, nyní je ve své nejnovětjší verzi 4.0.4, přičemž do budoucna se spekuluje nad Androidem 4.1 Jelly Bean, což by bylo pro mnoho majitelů příjemným počinem ze strany LG. Grafická nadstavba je standardní LG Optimus UI, takže je většina ovládacích prvků stejná jako u ostatních LG.

IMG_7843

Zajímavým prvkem je zachytávání obrazovky a následné libovolné zvýrazňování a kreslení. To se provede stisknutím tlačítka vedle 3,5 mm jack konektoru pro sluchátka.

IMG_7842

Závěr

Veliká škoda, že se telefon neprodává oficiální cestou v ČR, protože by si své fanoušky určitě našel. Mně osobně se líbí velice a získal si mě nejen výbavou a velikostí displeje, ale také dílenským zpracováním a celkovým dojmem. Nejprve jsem se bál netradičního poměru stran, ale na prohlížení webu a fotografií je přijemnější než 16:9/10 od konkurence např. Samsung Galaxy Note 2, který jsme taktéž měli před časem v redakci.

IMG_7844

Díky dovozcům ze zahraničí a především Německa se tento přerostlý smartphone dá sehnat na internetu za cenu od 7 600 Kč nahoru, což mi přijde jako velice příznivá cena i oproti Optimusu 4X HD, který stojí ještě o několik set korun více.

Můžeme doufat, že se k nám dostane alespoň druhá generace, která už byla oficiálně představena.

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)