Exynos 5 Octa – Osmijádrové monstrum od Samsungu

Samsung na CESu představil novou generaci svých procesorů Exynos , jedná se o model Samsung Exynos 5 Octa, který jak slovo Octa napovídá, bude mít neskutečných osm jader.

exynos-5-octa1_1020_large_verge_medium_landscape

Samsung podle mě trochu předběhl dobu, Snapdragon 800 se zastavil na čtyřech jádrech a Tegra 4 na 4+1 jádru. K tomu osmijádrové procesory se pořádně neuchytily ani u počítačů.

Dále, je tu otázka, zda OS Android osm jader pobere, před rokem totiž byli problémy s optimalizací čtyř jader a nyní je to dvakrát tolik.

Dále, osm jader musí opravdu extrémně žrát baterku, řekne si jeden, to Samsung vyřešil tak, že pro obyčejnou práci a chod prostředí jsou použity pouze čtyři jádra a zbytek se aktivuje, když uživatel dělá něco náročnějšího např. hraní her.

Samsung-Exynos-5-Octa

Samsung Exynos 5 Octa je určitě silným čipsetem, ale jeho optimalizace bude zdlouhavá a složitá. Já sem vždy dával přednost Tegře, ale nový Exynos mě opravdu uchvátil.

Zdroj: pocketnow

Vojtěch Vinter

Sám o sobě můžu říct, že jsem Androiďák a ve všem fandím Googlu. Krom psaní článků se věnuji i herním recenzím a herně laděnému měsíčníku s názvem AGAMES. Vlastním zařízení Google Nexus 7 a moje oblíbená firma na výrobu mobilním telefonů je Motorola. Dále se vyznám v propagaci přes SEO analýzu (Search Engine Optimalization).