ZTE Nubia Z7 – obr mezi obry

Nedávno ZTE, potažmo Nubia představili svůj nový smartphone s označením Z5, jedná se o 5″ tableto-telefon, o čemž jsme také psali u nás na webu.

zte-nubia-z7-jpg

Nyní unikly informace o dalším modelu s označením Z7. Pokud Vám přišlo 5″ Nubie Z5  hodně, tak teď se podržte, protože Z7ka by měla mít displej s úhlopříčkou 6,3″a rozlišením 2560 x 1440 pixelů. A to není všechno, neboť uvnitř by měl pracovat 8 jádrový procesor s taktem 1,4 GHz. Zkrátka ZTE to s heslem „čím více, tím lépe“ myslí opravdu vážně, jak z pohledu displeje, tak také procesoru. Dále se zdroje zmiňují o podpoře LTE, 16 Mpx fotoaparátu, baterii s kapacitou 4000 mAh, 128 GB interního úložiště a Androidu 5.0.

Specifikace je opravdu ohromující, takže si počkáme jak to celé dopadne, ale prozatím to beru pouze jako koncept, protože pokud by telefon měl být vybaven Androidem 5.0, tak se ho v dohledné době nedočkáme.

Pokud půjde vývoj telefonů stále stejným směrem jako v poslední době, tak se můžeme těšit na pozvolné splynutí kategorií tabletů a smartphonů, protože nejmenší tablety docilují úhlopříčky displeje 7 palců a telefony typu Nubie Z7 a například Huawei Ascend Mate mají pouze o necelý palec méně.

zdroj: phonearena.com

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)