Nová zařízení od Alcatelu

Na CES 2013 Alcatel ukázal několik telefonů. První byl smartphone Alcatel One Touch Idol Ultra, který osloví především rozměry a zejména tloušťkou. Ta je totiž velice malých 6,45 mm v nejužším místě. Záda nejsou rovná, ale kolem 8 Mpx fotoaparátu je nevzhledný „batoh“. AMOLED displej s úhlopříčkou 4,7″ má HD rozlišení, tedy 1280 x 720 px. Procesor je dvoujádrový taktovaný na 1,2 GHz a operační systém bude téměř nejnovější Android 4.1.

Další na řadě je One Touch Scribe. To je první smartphone, který je osazen 1,2 GHz čtyřjádrovým procesorem od MediaTeku. Další specifikace jsou následující: 5″ HD displej, podpora 4G sítí, 8 Mpx fotoaparát, 1 GB RAM a Android 4.1 Jelly Bean.

Lépe vybavený bratříček One Touch Scribe X by měl mít displej stejné velikosti jako Scribe, ale s větším rozlišením (full HD), dále hlavní fotoaparát s rozlišením 12 Mpx, přední HD kameru a čtyřjádrový procesor s taktem 1,4 GHz.

Alcatel One Touch Idol je ze všech těchto telefonů nejhůře vybavený, ale i tak to není vůbec špatné – tloušťka 8,15 mm, 4,7″ qHD IPS displej, 1,2 GHz dvoujádrový procesor, 8 MPx fotoaparát, 512 MB RAM a Android 4.1 Jelly Bean.

Chválím nasazení Androidu 4.1 do těchto telefonů. Na cenu si ještě počkáme, ta by také mohla být slušná.

ALCATEL ONE TOUCH IDOL ULTRA SMARTPHONE

zdroj: pocketnow.com

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)