Huawei Ascend Mate: není to až příliš?

I Čínský Huawei chce přispět svou troškou do mlýna kříženců tabletů a smartphonů. Jejich želízkem v ohni by měl být Ascend Mate, tedy 6,1″ obr s nadstandardní výbavou…. 2 GB RAM, čtyřjádrový procesor s taktem 1,8 Ghz (bohužel není známo od jakého výrobce), baterie s úctyhodnou kapacitou 4000 mAh a v neposlední řadě už zmíněný 6,1″ Full HD displej. To vše v těle tenkém necelých 10 mm, přesněji 9,9 mm.

Nejbližším konkurentem je prozatím Samsung Galaxy Note 2, který má poměrně srovnatelné parametry až na úhlopříčku.

Na trh by se toto zařízení mělo dostat ze začátku příštího roku, ale není jasné, jestli se tak stane pouze v domovské Číně nebo se telefon oficiálně dostane i na jiné trhy. Očekává se, že cena bude nastavena níže, než u Note 2, což je příjemné zjištění u takto vybaveného přístroje.

Nakonec dodám otázku, která mi pochoduje v hlavě už od samého začátku, kdy jsem se dozvěděl parametry: Pokud není úhlppříčka 5,5″ (viz Note 2) dostačující a někdo se snaží vyrobit ještě větší, jaká úhlopříčka bude u telefonů konečná? A nebo se snad setkáme za pár let s telefony s úhlopříčkou 10 palců a telefony s tablety splynou v jednu kategorii pouze s odlišnými rozměry?

zdroj: phandroid.com

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)