Nokia HERE: nová značka pro lokalizační a mapové služby

Společnost Nokia dnes představila svojí novou značku HERE, což je mapový a lokalizační systém, který bude sloužit všem platformám a rozlišením. Dále Nokia oznámila partnerství s Mozillou, což je taktický krok, poněvadž spolu vytvoří mobilní verze HERE a chtějí přinést nové lokalizační funkce pro Firefox OS.

Nokia plánuje příští rok debutovat s mobilní webovou verzí HERE Maps pro nový Firefox OS. Firmy spolupracují na tom, aby lidem nabídly ty nejlepší mapové služby na Firefox OS. Pro další rozšíření svých lokalizačních služeb spouští HERE svoji mobilní webovou verzi HERE Maps pro iOS, která bude zahrnovat off-line funkcionalitu, hlasovou navigaci pro pěší a instrukce k cestování hromadnou dopravou. Aplikace bude v nejbližších týdnech dostupná ke stažení v Apple App Store. Nokia také ukázala referenční aplikaci na platformě Android OS a představila plán zpřístupnit Maps API pro Android počátkem roku 2013. To bude zaměřeno na externí vývojáře, aby mohli vytvořit lokalizační aplikace pro telefony na platformě Android využívající špičkový obsah od společnosti Nokia.

Pro rozšíření 3D funkcionalit pro HERE oznámila Nokia plánovanou akvizici kalifornské společnosti earthmine. Ta vyvinula novou technologii záznamu 3D dat, která obohatí proces přípravy nových map o sofistikované služby. Nokia předpokládá, že celá transakce bude uzavřena do konce roku 2012. V rámci svého oznámení společnost Nokia představila LiveSight™, technologii založenou na vysoce přesné 3D mapě světa. LiveSight™ poskytuje nejvěrnější a intuitivní funkci rozšířené reality a využívá vestavěného fotoaparátu v telefonu k tomu, aby učinil objevování světa tak snadné jako je pouhé zvednutí telefonu. Aplikace Městské Info Nokia, která byla vyvinuta exkluzivně pro telefony Nokia Lumia, je první aplikací, která podporuje technologii LiveSight.

Nokia nás dnes zasáhla touto zprávou, takže jsme opravdu zvědavi, jak to bude vypadat. Budeme se snažit vyzkoušet HERE na všem možném. Jakmile se dozvíme nějaké nové informace o této službě, tak se vás budeme snažit co nejdřív informovat.

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě