Nový Nexus vyrobí LG, revoluci ale nečekejte

Do představení nového Nexus smartphonu zbývá již pouze pár týdnů a na světlo světa se pomalu ale jistě začínají dostávat první fotografie a specifikace nového referenčního zařízení přímo od Googlu. Dnes na internet unikly první záběry, podle kterých to vypadá, že nový Nexus nepřijde s příliš inovovaným designem. I přes fakt, že novinku vyrobí firma LG, namísto Samsungu. Měly by zůstat zachovány dotykové tlačítka a i zaoblený design zůstane stejný. Koneckonců, můžete sami usoudit, jestli přibyly nějaké zásadní inovace, či nikoliv.

Jistou novinkou je ale verze OS Android, který zde bude označován jako Android 4.1.2 se zatím neznámým kódovým označením.

Výbava se také dočkala určitých změn. Místo Tegry 2 z Galaxy Nexusu, zde najdeme čtyřjádrový procesor od Qualcommu s taktem 1,5 GHz na každém jádře. O grafický výkon se bude starat grafický čip Adreno 320. Mě trochu zaskočila absence Tegry 3, která byla nahrazena řešením od Qualcommu. Informace samozřejmě nebyly oficiálně ověřeny, takže ještě může být všechno jinak. Příliš šancí tomu ale nedávám.

Nový Nexus by měl být oficiálně odhalen do konce měsíce, takže již za několik týdnů budeme znát pravdu a možná, že se takovýmto spekulacím nakonec zasmějeme. Zatím to ale vypadá na nejvěrnější uniklé fotografie a specifikace, takže určitě nějakou tu váhu přeci jen mají. A co vy, koupili byste si nový Nexus, kdyby se tyto spekulace a dohady potvrdily?

Zdroj: Android and me, The Verge