WWDC 2012: aneb co můžeme čekat od iOS 6?

Apple uskuteční letošní WWDC (worldwide development conference) 11. – 15. června a můžeme se těšit na několik novinek. Kdysi se na WWDC představovaly nové iPhony, ale minulý rok byl tento trend narušen a můžeme očekávat i v dalších letech uvádění nových jablečných telefonů na podzim. Nyní by se tedy WWDC mohla držet svého názvu a zaštiťovat pouze představení softwaru. Očekává se nový desktopový OS X 10.8 Mountain Lion, inovovaný kancelářský a multimediální balík iWork respektive iLife, Logic Pro X (desktopový program pro profesionální úpravu hudby) a v neposlední řadě také nové iOS tentokrát v 6. verzi.

Spekuluje se, že se celý iOS od základů přepíše, neboť se v minulých generacích pouze „nabalovaly“ nové a nové funkce na stávající jádro. Mnoho uživatelů by také přivítalo rychlý přístup ke zapínání a vypínání např. Bluetooth, 3G/4G, či wifi a ozývají se hlasy požadující widgety, dle mého názory by se klidně tyto funkce mohly do iOS 6 dostat. Také je vytýkáno nevyužití odemykací obrazovky, kde je velké množství nevyužitého prostoru, které podle mě zůstane tak jak je a nic se s ním nebude dít. Dále by nebylo na škodu zpřístupnit hlasovou asistentku Siri pro vývojáře, díky kterým by mohla ovládat i další aplikace. Pro iPad by zase mohly přibýt uživatelské účty, protože na iPhonu by neměly využití, ale pro iPad, který v některých případech používá více osob by tato funkce určitě nebyla na škodu.

zdroje: appadvice.com, jablickar.cz

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)