Boot to Gecko – mobilní OS od Mozilly

Na MWC 2012 Mozilla, tvůrce známého a oblíbeného internetového prohlížeče Firefox, představila nový projekt s názvem Boot to Gecko, jedná se o vývoj mobilního OS. Celý OS by měl fungovat na principu webu, protože by pro aplikace a vše ostatní měl používat programovací jazyk HTML5, které by měly fungovat stejně jako nativní aplikace pro např. iOS nebo Android.

Základní jádro B2G by měl tvořit část kódu z Androidu. Výhodou by mělo být, že vývojáři by mohli dělat aplikace v HTML5, které by fungovaly i na ostatních zařízeních jako nativní. Prozatím se nejedná o finální produkt, ale pouze o projekt. Tvůrci slibují, že budou zveřejňovat části kódu hned po té, co je dokončí. Telefony (tablety) vybavené tímto OS by zajisté zaujaly nejednoho člověka i díky nižší ceně oproti konkurenci.

Osobně podle fotografií (B2G provozován na flashnutém Samsungu) mohu říci, že se mi líbí jak idea o provozování všeho v HTML5, tak také vzhled, který je zatím celkem „neokoukaný“.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=r-mMykzI_0E]

zdroj: theverge.com

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)