Samsung Galaxy Beam: smartphone s projektorem

Na MWC 2012 Samsung představil další zajímavý smartphone.

Nejnovější smartphone z rodiny Galaxy od Samsungu se jmenuje Beam. Je to smartphone, ve kterém je zabudovaný projektor, díky kterému můžete promítat fotografie, filmy, ale i hry na jakýkoliv povrch. Vestavěný projektor dokáže promítat ostrý obraz až do úhlopříčky 50″, dále je díky velkému jasu schopný promítat i ve venkovním prostředí. Nainstalovaná aplikace zase pomůže vybrat vhodný soubor k projekci z vestavěné interní 8GB paměti.

I na vzdory projektoru má teleofn na tloušťku pouze 12,5 mm a váží bezmála 150g. Vybavenost telefonu je celkem průměrná – 4″ WVGA displej, 1Ghz dvoujádro, přední 1,3 Mpx a zadní 5Mpx kamera s přisvětlovací diodou. Chybět by neměl ani Bluetooth 3.0, interní pamět 8BG s micro SD slotem (až 32GB) a v neposlední řadě i celkem velká baterie s kapacitou 2000 mAh. Moc nepotěší Android ve verzi 2.3 Gingerbread (doufejme, že bude dostupný i upgrade), zato naopak bude tahákem už zmíněný projektor, který bude zvládat rozlišení 1280×720 pixelů tedy HD.

Možnosti hrát hry na stěně obýváku budou moct využít pouze hry orientované na výšku, samsung na to myslel a uvedl názvy přibližně 1000 titulů, kterých se dá k tomuto účelu využít.

Zdroje: guardian.co.uk, androidmarket.cz

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)