Asus Padfone na MWC 2012

Asus na MWC 2012 představil podle mě, celkem revoluční výrobek, jedná se o smartphone, tablet a netbook v jednom. Je to vlastně celkem obyčejný smartphone s Androidem 4.o ICS, který se dá vsunout do docku připomínajícího tablet a tento se dá nasadit do klávesnice připomínající klávesnici z již představených tabletů – Transformerů od stejné firmy. Výdrž samotného smartphonu by měla být srovnatelná s konkurencí, ale razantní posun nastává při zasunutí do docku a klávesnice zároveň, v tomto případě by výdrž měla být až 9x větší, což je zajísté zajímavá hodnota. Asus také použil technologii, kterou nazval „Asus Dynamic Display “ díky které můžete mít např. rozkoukané video na telefonu, ten vsunout do docku a okamžitě pokračovat v přehrávání videa. Tak je to i se vším ostatním např. aplikacemi, hudbou, dokumenty… Telefon, ve kterém je celý výpočetní výkon, totiž dokáže přepnout obraz z 960 x 540 do 1280 x 800, a proto je následná práce na tabletu bez problémů. Asus také představil jakýsi dotykový stylus, díky kterému se dají pohodlně psát poznámky, ale pomocí mikrofonu a reproduktoru v něm zabudovanými se s ním dá také volat jako s každým jiným bluetooth handsfree. Tento stylus se k volání hodí právě, když máte telefon v Padfone station, protože telefonování s tabletem nebo „nedej bože“ s netbookem u ucha by zajisté nebylo nic příjemného.

Telefon disponuje 4,3″ kapacitním Super AMOLED displejem s rozlišením 540 x 960 pixelů, kapacitou 16/32/64 GB, 8 Mpx fotoaparátem natáčejícím video ve Full HD a přisvětlovací diodou, dvoujádrovým procesorem od Qualcommu na frekvenci 1,5 Ghz, baterií s kapacitou 1520 mAh, Androidem 4.0 ICS, 1GB RAM a bluetooth 4.0.

Zato tablet byl vybaven 10.1″ displejem s rozlišením 1280 x 800 pixelů, kvalitními reproduktory, přední 1,3 mpx kamerou (zadní má sdílenou s telefonem) a hlavně baterií s kapacitou 6600 mAh.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=Rrh_EwFaZ7I]

Datum možného uvedení na trh, nebo informaci o ceně asus neoznámil.

Koupili byste si takové zařízení? Já určitě ano.

zdroj: mobilmania.cz

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)