(R)evoluce ve hře EURO 2012

Děje se tomu co dva roky. S očekáváním na ME a MS ve fotbalu se také všichni sportovní příznivci těšíme na vydání stejnojmenné hry. Společnost EA Sports nám tuto možnost nabízí už od roku 2000, kdy vyšlo na PC a konzolích vůbec první EURO. O další dva roky to bylo první mistrovství světa a tak to pokračovalo dál, až do minulého roku a šampionátu v Jihoafrické republice. Všechny ročníky vždy nabízely pořád to samé. EURO obsahovalo pouze nároďáky ze své zóny, kdežto MS úplně všechny na světě. Každý si mohl zahrát závěrečný turnaj, nebo poctivě hrát kvalifikaci. Žádných převratných změn jsme se tedy nedočkali.

Až v posledních čtyřech letech hra nabízela kampaň národních týmů a mód „Buď kapitánem své země“. Nesmíme opomenout i grafickou stránku, která se neliší od té v sérii FIFA. Další problém jsme pak viděli u PC, kde grafika ,stejně jako u FIFY, byla tou „old genovou“ Vyjímkou je letošní ročník FIFA 12, který dostal na PC zbrusu nové grafické zpracování a je tak porovnatelný s verzí na konzole. To znamená jen jediné. Příští hra EURO 2012 by měla být (r)evolucí v této sérii. Datum vydání je naplánováno už na duben příštího roku. Máme se tedy na co těšit.

Tou zmiňovanou (r)evolucí mají být herní módy, hráči a prostředí. Novinkou by mělo být dynamické počasí a sníh, který by se měl konečně podobat tomu skutečnému. Ve hře by se měl objevit i trenérský mód a a také tradičně Captian Your Country, National Team Campaign a samozřejmě celý finálový turnaj a kvalifikace. Trenéři by se měli konečně objevovat u postranní čáry a hlasitě řvát na hráče, jak mají kopnout rohový kop atd. Chybět nebude i osm oficiálních stadionů v Polsku a Ukrajině. No, nechme se tedy překvapit. Naviděnou na Kyjevském finále.